اجاره اکسیژن ساز

اجاره اکسیژن ساز

اکسیژن ساز یکی از دستگاه های حیاتی و مهم برای بیماران ریوی و همچنین افرادی است که در شهرهای آلوده دنیا زندگی می کنند. اما نباید فراموش نمود که خرید اکسیژن ساز بسیار گرانقیمت تمام می شود بویژه برای افرادی که قصد دارند تنها برای مدت کوتاهی آن را در اختیار داشته باشند. در زیر به بررسی نکات مهم اجاره اکسیژن ساز می پردازیم.

مدل های اکسیژن ساز بر اساس معروفیت برند

۱. اجاره اکسیژن ساز قابل حمل مدل Inogen G3 ۲.اجاره اکسیژن ساز قابل حمل مدل Inogen G4 ۳.اجاره اکسیژن ساز قابل حمل مدل SimplyGo ۴.اجاره اکسیژن ساز قابل حمل مدل Eclipse 5 ۵. اجاره اکسیژن ساز مدل EverFlo 5L مجهز به OPI ۶. اجاره اکسیژن ساز مدل Drive DeVilbiss 10L

در زیر جدول مقایسه ای با جزئیات بیشتر آورده شده است که نشان دهنده ۳ دستگاه اکسیژن ساز برتر اجاره ای است که برطرف کننده نیازهای خاصی مانند عملکرد، قابل حمل بودن و مدت زمان شارژ باتری است. اکسیژن سازها را با هم مقایسه کنید تا معین کنید که کدام اکسیژن ساز بهترین گزینه برای شما است.

انتخاب اکسیژن ساز اجاره ای مناسب برای نیازهای شما

مدت زمان شارژ باتری قابل حمل بودن بیشتر بهترین عملکرد بهترین خروجی جریان اکسیژن
جریان مستمر (ساعات) جریان ضربانی (ساعات) وزن (lbs) اندازه (اینچ مکعب) سطوح اکسیژن سازی (درصد) حداکثر فشار خروجی (psi) حداکثر خروجی ضربانی (mL) حداکثر خروجی مستمر (mL) اندازه گیری ها
SeQual Eclipse 5 (۲ ساعت) Inogen One G3 (۹.۵ ساعت) Inogen G4 (۳.۵ lbs) Inogen G4 (۹۴ اینچ) Respironics Simply Go (۸۶-۹۷%) Inogen One G3 (۲۵ psi) Inogen one G3 (840 mL) DeVilbiss(10000 mL) رتبه اول
Respironics imply Go (۰.۹ ساعت) SeQual Eclipse 5 (۵.۲ ساعت) Inogen One G3 (۴.۸ lbs) Inogen One G3 (۱۹۰ اینچ) Respironics EverFlo Q (۹۰-۹۶%) Inogen G4 (۲۰ psi) Inogen G4 (۶۳۰ mL) Respironics EverFlo Q (۵,۰۰۰ mL) رتبه دوم
Inogen G4 (۶۳۰ mL) Respironics Simply Go (۱۵.۵ lbs) Respironics Simply Go (۶۹۰ اینچ) DeVilbiss (۸۷-۹۶%) DeVilbiss (۲۰ psi) SeQual Eclipse 5 (۱۹۲ mL) SeQual Eclipse 5 (۳,۰۰۰ mL) رتبه سوم

نحوه اجاره اکسیژن ساز قابل حمل

برای بیماران تحت اکسیژن درمانی که تحت سایر درمان ها مانند اکسیژن مایع یا مخازن اکسیژن بوده اند ممکن است بخواهند که یک اکسیژن ساز قابل حمل را به خاطر سهولت استفاده، قابلیت مشخص حمل و اینکه با مخازن اکسیژن کار می کند امتحان کنند. از سوی دیگر ممکن است مایل باشند که یک سبک زندگی فعال تر را دنبال کرده یا سفر بروند اما مخازن اکسیژن به دلیل ماهیت حجیمشان مانع این کارها شده باشند. هرچند بیماران ممکن است نخواهند برای مالک شدن فوری یک اکسیژن ساز قابل حمل قدم بزرگی بردارند. آن ها قطعا گزینه دیگری دارند: اجاره اکسیژن ساز قابل حمل. اینگونه می توانند با مدلی که به آن علاقه مند هستند آشنایی پیدا کنند و اینکه این مدل متناسب با نیازها و سبک زندگیشان است یا خیر.

اجاره اکسیژن ساز آسان است

اجاره اکسیژن ساز قابل حمل یک گزینه آسان است. اولین کاری که باید انجام داد صحبت کردن با پزشک و تهیه یک نسخه از تجویز پزشک است. همچنین باید از نرخ جریان اکسیژنی که مناسبشان است مطلع باشند.

در این نقطه باید به یک متخصص ریه مراجعه کرده و با او در مورد عرضه کننده منتخبی صحبت کنند که مدل مورد علاقه آن ها از اکسیژن ساز قابل حمل را دارد. متخصص به تعیین این مورد کمک خواهد کرد که دستگاه مورد نظر بهترین اکسیژن ساز برای آن ها است یا خیر.

رزرو اجاره ای اکسیژن ساز قابل حمل باید حداقل یک هفته قبل از زمانی صورت بگیرد که بیمار به دستگاه نیاز دارد. سپس بیماران توافقنامه ایمیل شده اجاره را پر کرده و با نوشتن نام و نام خانوادگی خود امضا می کنند. سپس باید یک نسخه امضا شده از آن را به عرضه کننده مورد نظر خود ایمیل یا فکس کنند. در این حالت دستگاه رزرو می شود. اکسیژن سازهای قابل حمل یک هفته یا یک ماه بر حسب شرایط خاص بیمار اجاره می شوند.

سپس باتری های دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل هنگام آماده شدن برای حمل و نقل شارژ می شوند. دستگاه یک یا دو روز قبل از تاریخ اجاره به دست بیمار می رسد. هنگامی که تاریخ های اجاره به سر می رسند تمام کاری که بیمار باید انجام دهد تماس با عرضه کننده اکسیژن خود است. عرضه کننده اکسیژن با سرویس خدمات پستی هماهنگ می کند تا به آدرس مشخص شده توسط بیمار رفته و دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل را تحویل بگیرد.

مزایای اجاره اکسیژن ساز

یکی از دلایل عمده ای که بیماران تحت اکسیژن درمانی اقدام به اجاره اکسیژن ساز قابل حمل می کنند به دلیل مسافرت های هوایی است. سازمان هواپیمایی صرفا به بیمارانی اجازه پرواز می دهد که اکسیژن ساز قابل حمل با اکسیژن مایع همراه داشته باشند و مخازن اکسیژن اجازه ورود به هواپیما را ندارند. آن ها می توانند یک نرخ اکسیژن مستمر در اکسیژن ساز قابل حمل مجهز به باتری های اضافی دریافت کرده و کاملا تحت پوشش باشند به ویژه به این دلیل که این دستگاه ها همینطور با دستگاه سی پپ (CPAP) و دستگاه بای پپ (BiPAP) سازگار هستند. در این حالت بیماران می توانند از یک سفر عاری از ناراحتی تنفسی لذت ببرند.

بیماران می توانند تلویحا قبل از اقدام به اجاره واقعی دستگاه آن را امتحان کنند تا ببینند که آن با نیازهای روزمره شان تناسب دارد یا خیر. اگر مایل به افزایش فعالیت هایشان در بیرون از خانه هستند دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل یک گزینه ایده آل است و اجاره اکسیژن ساز قابل حمل می تواند به عنوان یک فرایند باارزش به منظور آشنا شدن با هر دستگاه انتخابی اثبات شود.

ما در حال حاضر یک گروه کامل از دستگاه های اکسیژن ساز قابل حمل اجاره ای شامل مدل SeQual eQuinox آکبند و مدل ۱/۵ پوندی AirSep Focus را در اختیار داریم. یکی از متخصصان ریوی ما قادر خواهد بود که به شما یک اکسیژن ساز قابل حمل که مناسب با نیازهای اکسیژنی و سبک زندگی شما است توصیه کند.

چگونگی پرداخت هزینه اکسیژن ساز قابل حمل

اکسیژن سازهای قابل حمل دستگاه هایی بسیار عالی برای افرادی با نیاز پزشکی برای اکسیژن هستند که سبک زندگی فعال و پرفراز و نشیبی دارند. بعد از انتخاب برای خرید یک اکسیژن ساز قابل حمل احتمالا سوالاتی خواهید داشت به ویژه سوالاتی که مربوط به نحوه پرداخت قیمت اکسیژن ساز است. محتمل ترین سوال ممکن است این باشد که چطور بیمه درمانی هزینه اکسیژن ساز را پوشش می دهد زیرا این دستگاه ها اصلا ارزان نیستند. جواب این سوال کاملا مشخص یا صرفا سیاه و سفید نیست. شرایطی وجود دارد که باید داشته باشید و برخی موانع هستند که باید از آن ها عبور کنید.

بیمه درمانی همیشه هزینه تجهیزات پزشکی بادوامی چون صندلی چرخدار را پرداخته است اما هنگامی که موضوع تجهیزات پزشکی اکسیژنی به میان می آید قوانین کمی متفاوت هستند. بیمه درمانی بخشی از تجهیزات پزشکی اکسیژنی را پوشش می دهد اما نه تمام آن را. آن ها همیشه مقدار معینی پول برای تجهیزات اکسیژنی پرداخت کرده اند اما در سال ۲۰۱۳ نرخ بازپرداخت بیمه تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرد. در گذشته فراهم کنندگان تجهیزات پزشکی بادوام هزینه تجهیزات را پوشش می دادند و بعد صورتحساب را به بیمه درمانی می فرستادند اما این کار برای عرضه کنندگان بیش از حد هزینه بر بود. به همین خاطر بیمه گران اکنون ترجیح می دهند تجهیزات اکسیژنی ارزان تر را تحت پوشش قرار دهند.

اکسیژن سازهای قابل حمل و بیمه درمانی

اگر برخی از معیارهای تعیین شده توسط بیمه درمانی را داشته باشید به شما برای پرداخت هزینه یک اکسیژن ساز کمک خواهد کرد. طبق مطالب بیان شده در وب‌سایتشان در صورت دارا بودن شرایط زیر هزینه خرید تجهیزات را تحت پوشش قرار خواهند داد:

• پزشکتان بگوید که شما مبتلا به یک بیماری شدید ریوی هستید یا نمی توانید اکسیژن کافی دریافت کنید. • سلامتی شما ممکن است با اکسیژن درمانی بهبود پیدا کند. • سطح اکسیژن خون شما در یک دامنه معین پایین آمده است. • سایر ابزار جایگزین برای اندازه گیری ناموفق عمل کرده اند.

به منظور مطلع شدن از اینکه بیمه درمانی به پوشش هزینه اکسیژن ساز قابل حمل کمک خواهد کرد یا نه شما باید معیارهای بالا را دارا بوده و یک فرم تقاضا پر کنید که شامل یک دستور کتبی با جزئیات دقیق از جاب پزشکتان باشد. در این دستور شما باید موارد زیر را بگنجانید:

• نام کامل شما • توصیف دقیق و با جزئیات از تمام اجزاء ضروری تجهیزات • نرخ جریان اکسیژنی که مورد نیاز شما است • طول مدت زمانی که نیاز به دریافت پزشکی اکسیژن دارید • تاریخ دستور پزشک • امضای پزشک

به محض آماده شدن آن می توانید تمام کاغذهای اداری تقاضانامه خود را تحویل دهید و به زودی مطلع می شوید که آیا تقاضایتان مورد قبول واقع شده است یا خیر. اگر رد شوید، احتمالا به خاطر وجود یک خطا در کاغذهای اداری است بنابراین هنگام تحویل تقاضایتان شدیدا دقت کنید. کاغذبازی های دولتی دارای الزامات به شدت محدودی است. در صورت رد شدن تقاضایتان مجبور خواهید بود پروسه تقاضا را مجددا از اول شروع کنید.

خریداری تجهیزات اکسیژن ساز قابل حمل در مقابل اجاره اکسیژن ساز قابل حمل

در صورت واجد شرایط بودن بیمه درمانی به شما کمک خواهد کرد که سیستم های تولید کننده اکسیژن، مخازن ذخیره ساز اکسیژن و لوله ها و سایر قطعات مرتبط را بخرید. شما تنها ۲۰ درصد از مبلغ تایید شده توسط بیمه درمانی را خواهید پرداخت و این قانون در مورد بسیاری از سیاست های بیمه ای نیز صادق است.

شما دستگاهتان را مستقیما از یک عرضه کننده تجهیزات پزشکی بادوام دریافت خواهید کرد و آن عرضه کننده ماهانه به بیمه درمانی صورتحساب ارسال می کند. در مورد گزینه های موجود با پزشکتان صحبت کنید زیرا پیدا کردن عرضه کنندگان دارای مجوز بیمه درمانی می تواند دشوار باشد آن هم به دلیل وجود یک برنامه مزایده ای رقابتی که بیمه درمانی هنگام قطع نرخ بازپرداخت ها به اجرا گذاشت.

اگر اکسیژن ساز مال خودتان است بیمه درمانی به شما کمک خواهد کرد هزینه قطعات مورد نیاز را در صورت دارا بودن معیارها و شرایط بیمه درمانی پرداخت کنید. باید خاطرنشان کنیم که بیمه درمانی این تجهیزات را خریداری نکرده یا هزینه خریداری یک اکسیژن ساز قابل حمل را پرداخت نخواهد کرد.

اجاره اکسیژن ساز قابل حمل

قیمت ها بر اساس هزینه تجهیزات و نرخ های بازپرداخت بسیار متغیر هستند بنابراین اشاره دقیق به اینکه چه هزینه ای شما خواهید پرداخت دشوار است. برخی عرضه کنندگان به شما این امکان را می دهند که یک نرخ ثابت را ماهانه پرداخت کنید و این بر اساس قیمت اکسیژن ساز و میزان بازپرداختی خواهد بود که بیمه درمانی به شما پرداخت خواهد کرد.

اجاره اکسیژن ساز قابل حمل می تواند به دلیل برخی قوانینی که باید دنبال کرد پیچیده باشد. اجاره اکسیژن ساز باید به مدت ۳۶ ماه باشد. بعد از این دوره عرضه کننده شما باید به عرضه تجهیزات به مدت ۲۴ ماه دیگر ادامه دهد که در مدت ۵ سال با یکدیگر ترکیب خواهد شد تا زمانی که شما نیاز پزشکی به اکسیژن داشته باشید. بعد از ۵ سال شما می توانید با عرضه کننده فعلی خود بمانید یا یک عرضه کننده جدید را انتخاب کرده و دوره اجاره اکسیژن ساز به مدت ۳۶ ماه دیگر از نو شروع می شود. مهم است بدانید که در صورت تصمیم به اجاره اکسیژن ساز باید حداقل مدت ۵ سال تعهد بدهید.

چرا اجاره اکسیژن ساز قابل حمل

به همین دلیل این موضوع می تواند سبب شود عرضه کنندگان در مورد این که چه نوع تجهیزاتی عرضه کنند دچار سردرگمی شوند. طول مدت زمانی که تشخیص داده شده است نیاز پزشکی به اکسیژن دارید می تواند عاملی در هزینه و نوع تجهیزاتی باشد که شما دریافت خواهد کرد.

نقطه ضعف اجاره اکسیژن ساز این است که شما پولتان را در چیزی که به تدریج مالک آن خواهید شد نمی گذارید و اجاره اکسیژن ساز قابل حمل با یک بازه عمر کوتاه تر به هیچ وجه غیر عادی نیست. برخی از شرکت های عرضه کننده تجهیزات پزشکی بادوام در حقیقت به شما این امکان را می دهند که از طریق آن ها با پرداخت های ماهانه در یک اکسیژن ساز قابل حمل جدید سرمایه گذاری کنید و به تدریج مالک آن شوید. اگر تصمیم بگیرید که صرفا به مدت کوتاهی به یک اکسیژن ساز نیاز دارید مثلا برای یک مسافرت، می توانید اجاره کوتاه مدت داشته باشید.

سرمایه گذاری در یک اکسیژن ساز قابل حمل با شرکت CareCredit

شرکت CareCredit در سال ۲۰۱۷ از طریق یک توافقنامه چند ساله با شرکت عرضه کننده OxyGo وارد بازار تجهیزات پزشکی بادوام شد. OxyGo یک تولیدکننده پیشرو در زمینه تجهیزات اکسیژن درمانی است. شرکت CareCredit یک شرکت برتر در زمینه سرمایه گذاری برای بهداشت است و سالانه به میلیون ها نفر ارائه خدمت می کند.

اگر از کارت اعتباری CareCredit استفاده می کنید می توانید نگاهی به گزینه های متنوع پرداخت ماهانه برای خریدهایی بیندازید که ۲۰۰ دلار یا بیشتر هستند. این برای زمانی که بودجه ماهانه ای را برنامه ریزی می کنید ایده آل است. شما می توانید از کارت اعتباری CareCredit برای مراقبت های دندانی، بینایی، زیبایی و دامپزشکی در بیش از ۲۰۰۰۰۰ مرکز بهداشتی و درمانی در محدوده شبکه CareCredit استفاده کنید.

برداشت پول از حساب شخصی بازنشستگی خود را در نظر بگیرید

شما برای تهیه بعضی چیزها می توانید از حساب شخصی بازنشستگی خود پول برداشت کنید بدون اینکه با یک جریمه سخت مالی روبه رو شوید. معمولا اگر قبل از سن ۵۹/۵ سالگی پول برداشت کنید ممکن است با یک ۱۰ درصد اضافی در جریمه توزیع اولیه بر درآمد مشمول مالیات روبه رو شوید. اما برخی از استثنائات پزشکی وجود دارد.

اگر تحت پوشش بیمه نیستید یا جمع هزینه های پزشکی شما بیشتر از میزان تحت پوشش توسط بیمه در آن سال است ممکن است بتوانید توزیع های عاری از جریمه از حساب شخصی بازنشستگی خود برداشت کنید. باید به خاطر داشته باشید که این صرفا در مواقعی صادق است که شما هزینه های پزشکی ای بیشتر از ۷/۵ درصد از درآمد ناخالص تعدیل شده خود پرداخت می کنید.

اگر بیکار هستید می توانید توزیع های عاری از جریمه برای پرداخت بیمه درمانی بگیرید. اما باید شرایط معینی را داشته باشید:

• شغل خود را از دست داده باشید. • به مدت ۱۲ ماه از بیمه بیکاری استفاده کرده باشید. • در طول سالی که برای بیکاری خود پول دریافت کرده اید یا سال بعد از آن توزیع هایی دریافت کرده باشید. • شما تا ۶۰ روز بعد از زمانی که شغل دیگری یافتید توزیع دریافت نکرده باشید. شما همچنین در صورت معلول بودن با هر دلیل معلولیت مشمول جریمه نخواهید بود. هرچند یک پزشک باید تعیین کند که شما به دلیل معلولیت جسمی یا روانی قادر به کار کردن نیستید. این معلولیت باید به گونه ای باشد که خطر منجر شدن به مرگ را در پی داشته باشد یا ادامه آن به مدت نامعلومی تعیین شده باشد.

سخن آخر در مورد اجاره اکسیژن ساز

همانطور که در بالا بدان اشاره شد اجاره اکسیژن ساز بسیار مقرون به صرفه و مناسب است. این انتخاب می تواند تاثیر مثبتی بر روی زندگی شما بر اساس میزان استفاده و همچنین درآمد شما داشته باشد. با مزایا و برتری هایی که در مورد اجاره اکسیژن ساز در بالا ارائه نمودیم امیدواریم که توانسته باشیم سوالاتی که در ذهن شما  ایجاد شده است را رفع کنیم.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل