بهتر است دستگاه CPAP بعدی خود را اجاره کنید یا خریداری کنید؟

بهتر است دستگاه CPAP بعدی خود را اجاره کنید یا خریداری کنید؟

بهتر است دستگاه CPAP بعدی خود را اجاره کنید یا خریداری کنید؟

فرق بین خرید دستگاه با اجاره آن در چیست ؟

** توجه : به دلیل استفاده از مقالات خارجی، اگر مبحث بیمه مطرح شده است، صرفا مربوط به ایالات متحده امریکا می باشد.

چه دفعه اولتان است که میخواهید دستگاه CPAP ( دستگاه فشار هوایی مثبت ) خریداری کنید و چه مصرف کننده دائم آن هستید و میخواهید آخرین مدل آن را داشته باشید ( آیا دستگاه های جدید همراه با مودم های بی سیم را دیده اید؟) درک این موضوعات امر مهمی است.

چه کسی تعیین میکند که برای خرید CPAP هزینه کنیم و یا برای اجاره آن ؟

اگر شما تحت پوشش بیمه سلامت باشید آنها تصمیم میگیرند که برای خرید این دستگاه هزینه کنند یا برای اجاره آن. اکثر بیمه ها برای اجاره این دستگاه ها تا ۱۰ ماه هزینه پرداخت میکنند. اکثر شرکت های بیمه از قوانین پزشکی تجهیزات CPAP پیروی میکنند.

معمولا نرخ اجاره با توجه به قیمت خرید دستگاه تعیین میشود. برای مثال اگر قیمت خرید دستگاه سی پپ ۱۶ میلیون تومان باشد، هزینه اجاره ماهانه آن برای ۱۰ ماه، ۱ میلیون و ششصد هزار تومان است. تجهیزاتی مانند ماسک، لوله ها، کوسن و حتی دستگاه بخور گرم خریداری میشوند و اجاره فقط مختص خود دستگاه CPAP ( به اصطلاح ژنراتور جریان ) است.

بیمه شما ممکن است از شما بخواهد با پزشک خود رو در رو ملاقات کنید.

از دیگر قوانین پزشکی این دستگاه که برخی از شرکت های بیمه از آن پیروی میکنند این است که از شما میخواهند که در ماه های اول درمان به دیدن پزشک خود بروید. سازمان پزشکی و سازمان بهداشت جهانی هر دو از بیماران میخواهند که در ۳۱ امین و ۹۱ امین روز به پزشک خود مجددا مراجعه کنند به دو دلیل :

  1. مدارک پزشکی که ثابت کند این درمان برای بیمار موثر بوده است.
  2. پزشک معالجه گر شاهد خوبی برای اثبات این است که بیمار واقعا از دستگاه استفاده میکند.

آیا برای پرداخت هزینه CPAP و تجهیزات آن باید حتما از بیمه استفاده کنیم ؟

البته که نه، حتما نباید برای پرداخت هزینه های آن از بیمه استفاده کنید. در واقع اگر میخواهید درگیر مشکلات اثبات کردن استفاده دستگاه و مشکلات اجاره ده ماهه آن نشوید، میتوانید هزینه آن را از جیب خود نقدا پرداخت کنید. برخی از بیمارانی که بیمه های بسیار پر هزینه ای دارند در نهایت با وجود داشتن بیمه، هزینه دستگاه را از جیب خود پرداخت میکنند.

اگر بخواهید هزینه آن را بطور نقد پرداخت کنید، همچنان گزینه اجاره برای شما وجود دارد ( به هر حال وسایلی مانند ماسک، لوله ها و غیره راباید خریداری کنید) با این وجود از نظر اقتصادی خرید دستگاه کاملا بصرفه تر است. گاهی ممکن است این کار کم هزینه تر از استفاده بیمه باشد.

اگر این دستگاه دومین دستگاه CPAP شما باشد ( برای مسافرت و یا استفاده در منزل دوم ) ، باید حتما هزینه آن را بطور نقد پرداخت کنید. بیمه ( بیمه خدمات درمانی امریکا ) معمولا هر ۵ سال فقط یک دستگاه را تحت پوشش خود قرار میدهد.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل