انتخاب ویلچر مناسب برای اجاره

انتخاب ویلچر مناسب برای اجاره

ویلچیرها یا همان صندلی های چرخ دار یکی از مهمترین ابزارهای پزشکی برای کمک به افرادی است که نمی توانند دائمی یا موقتی بر روی پاهای خود بایستند. استفاده از ویلچر گاهی اوقات اجتناب ناپذیر است. در زیر به صورت جامع توضیح داده خواهد شد که انتخاب ویلچر مناسب برای اجاره چه ویژگی های باید داشته باشد.

گاهی اوقات ممکن است به علت تصادف یا نیاز شخصی یا نیاز یکی از اعضای خانواده امان مجبور به اجاره یا خرید ویلچر شویم. کسانی که در این زمینه تجربه داشته و قبلا با این موضوع مواجه شده اند می دانند که زمانی که شخص به صورت ناگهانی به ویلچر احتیاج پیدا میکند به دلیل اینکه اطلاعات صحیح در خصوص انتخاب ویلچر مناسب برای اجاره، نمی داند که باید چه تصمیمی را اتخاذ کند.

در این راهنمای کوتاه به این موضوع پرداخته شده است که چگونه به درستی ویلچر مناسب را انتخاب کنید، و در ادامه عوامل متعددی که مشخصه های یک ویلچر می تواند بر کیفیت زندگی بیماری که از آن استفاده می کند تاثیر بگذارد ارزیابی خواهد شد. همچنین در پایان این مقاله توضیح داده خواهد شد که چگونه یک ویلچر را از ASL محلی خود بخواهید تا بتوانید پول و زمان صرفه جویی کنید.

نکات ضروری در انتخاب ویلچر مناسب برای اجاره

شرایط را در نظر بگیرید

بازار واقعا مدل های بسیار متنوعی از ویلچر ها را ارائه می دهد و چون ویژگی های آنها بسیار متفاوت است، نمی توان به راحتی تصمیم گیری کرد. برای انتخاب درست ویلچر ، اول باید شرایط خود را در نظر بگیرید.

در صورتی که ویلچر را برای مدت محدودی می خواهید مورد استفاده قرار دهید (به عنوان مثال به علت تصادف قادر به راه رفتن نباشید)، ممکن است ویلچر هایی را برای اجاره در فروشگاه اقلام بهداشتی و ارتوپدی بیابید، در حالی که برای موارد خاص دوره طولانی نیاز به استفاده از ویلچر داشته باشید شاید بهتر باشد برای خرید و یا درخواست از یک ASL محلی اقدام کنید.

بهترین نوع را شناسایی کنید

شما می توانید بین دو مدل اصلی ویلچر انتخاب کنید: ویلچر دستی خودگردان و ویلچر ترانزیت. همانطور که از نام آنها مشخص است، یک ویلچر دستی آل برای آن دسته از بیماران ایده است که می توانند به طور مستقل با حرکت دستگیره های نصب شده روی چرخ های ویلچر، حرکت کنند. این مشخصه به آزادی حرکت بیمار وابسته است و بیمار را مستقل از کارکنان مراقبت های بهداشتی و یا افرادی مانند خانواده و دوستان می کند .

در عوض، با یک ویلچر ترانزیت، بیمار تنها می تواند با کمک یک شخص دوم حرکت کند، چون چرخ ها کوچکتر هستند و آن چرخ های کوچک دستگیره ندارند. این ویژگی باعث می شود که ویلچر برای عبور از مکان های ۸-۱۰ سانتی متر باریک تر مناسب شود .

بنابراین انتخاب خوبی برای کسانی که دارای فردی کمکی برای محیط های بسیار بزرگ هستند. ویلچر ترانزیت برای بیماران بسیار سالخورده و یا کسانی که با مشکلات تحرکی خاص، که نیاز به یک فرد دوم برای حرکت دارند، مناسب است.

اندازه های ویلچر

اگر شما نیاز دارید که یک ویلچر اجاره کنید، مهم ترین موضوعی که باید در نظر بگیرید انتخاب اندازه های صندلی ویلچر است. در حقیقت، صندلی های ویلچر همگی مشابه نیستند و عرض هایشان متفاوت است. صندلی های بیش از حد کوچک بسیار آزار دهنده یا حتی غیر قابل استفاده هستند، در مقابل صندلی های بیش از حد بزرگ، راحتی شما را تضمین نمی کنند. پس، چگونه یک ویلچر مناسب را انتخاب کنیم؟

صندلی های مدل بزرگسالان دارای عرضی از ۳۸ سانتیمتر تا ۵۰ سانتیمتر و مدل هایی بیماران چاق می باشد. برای پیدا کردن ویلچر با صندلی مناسب، عرض باسن بیمار باید در هنگام نشستن اندازه گیری شود، و یا به جای آن کافی است تا به صاحب فروشگاه قد و وزن بیمار را اطلاع دهید.

اکثر ویلچر ها (از جمله مدل هایی که برای اجاره دادن هستند) برای ایمن بودن کار می توانند بیماران را با حداکثر وزن بین ۱۱۰ کیلوگرم و ۱۲۰ کیلوگرم حمل کنند. برای بیماران سنگین تر می توانید از مدل های باریاتریک، که حداکثر ظرفیت ۲۰۰ کیلوگرم و صندلی هایی با عرض ۶۰ سانتی متر را ارائه می دهند، استفاده کنید.

ویژگی ها و لوازم جانبی ویلچر را بشناسید

علاوه بر این، ممکن است مفید باشد بدانید که ویلچر را می توان با لوازم جانبی مختلف غنی سازی کرد که در بعضی موارد ممکن است اجتناب ناپذیر باشند زیرا برای انجام اقدامات مختلف روزانه لازم هستند.

به عنوان مثال، اگر به دلیل شکستگی پا به یک ویلچر نیاز دارید باید الزاما پلتفرمی برای استراحت پا در ویلچر شما تعبیه شده باشد تا به شما اجازه دهد از ویلچر با پای دراز شده، استفاده کنید. یا اگر بیمار دچار مشکل حرکتی است، ممکن است نیاز به یک ویلچر با بالابرهای دست داشته باشد.

شما همچنین ممکن است نیاز به بارگیری ویلچر در ماشین خود داشته باشید و یا اطمینان حاصل کنید که ویلچر فضای زیادی را در خانه ی شما اشغال نمی کند. در این حالت، به یاد داشته باشید که به منظور تسهیل عملیات در طول حرکات به دنبال یک مدل تاشو و به ویژه مجهز به یک قاب نور باشید.

اگر نمی دانید چگونه یک ویلچر را ببندید، از مغازه دار بخواهید که چطور به شما نشان دهد. اگر ویلچر برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد، استفاده از کوسن ها و محافظ های ضد عرق لازم است که همانطور که از نامش بر می آید، از زخم های دردناک پوستی که ناشی از نشستن یا دراز کشیدن به مدت طولانی می باشد ، جلوگیری می کند.

مزایای ویلچر مناسب برای اجاره

اگر نیاز دارید یک ویلچر را برای مدت کوتاهی داشته و از آن استفاده کنید، می توانید آن را اجاره کنید. اجاره آن در واقع می تواند مزایای بسیاری داشته باشد که خرید آن ندارد. اجاره یک ویلچر بسیار ارزانتر از خرید آن است. با اجاره ی آن، اطمینان دارید که کمک های اجاره ای با کیفیت هستند هنگامی که نیاز شما به پایان می رسد، ویلچر را باز خواهید گرداند و فضایی اضافه اشغال نخواهند کرد. علاوه بر این، یک مغازه دار خوب، لوازم جانبی اضافی درخواست نخواهد کرد و ویلچر را به خانه شما تحویل خواهد داد.

خرید یک ویلچر را ارزیابی کنید

خرید یک ویلچر، انتخاب عاقلانه ای است اگر شما از آن برای مدت طولانی استفاده کنید. اگر بخواهید ویلچر را به صورت خصوصی خریداری کنید، می توانید با تماس با یک فروشگاه بهداشتی و ارتوپدی یا با ارزیابی خرید آنلاین، که پیشنهادات زیادی در مورد ویلچر ها وجود دارد، انجام دهید. من همچنین توصیه می کنم که همیشه به یک فروشنده صالح تکیه کنید، مهم این است که هم در انتخاب مدل مناسب و هم در مورد کمک های بعدی به شما کمک کنند.

قوانین زیر مربوط به کشور ایالات متحده امریکا می باشد

همچنین اگر شما بتوانید از قانون ۱۰۴/۹۲ بهره مند شوید، به شما یادآوری می کنم که می توانید کمک های ارتوپدی و کمک های بهداشتی را با ۴٪ مالیات بر ارزش افزوده خریداری کنید، پس چرا از آن استفاده نکنید و از فروشنده برای کسب اطلاعات سوال بپرسید؟ خرید ویلچر با بهره گیری از کاهش ۴٪مالیات بر ارزش افزوده ، بسیار ساده است. کافی است که در زمان خرید، یک کپی از گزارش آزاد ASL که در آن مرجع به قانون ۱۰۴/۹۲ اشاره کرده است و یک سند ذیصلاح داشته باشید.

ASL: چگونگی گرفتن ویلچر

اکنون، به سرعت و به روشنی توضیح خواهم داد که چگونه ویلچر را به صورت رایگان از طریق ASL خود دریافت و در نتیجه از خدمات بهداشت ملی بهره مند خواهید شد. این معمولا تنها در صورتی امکان پذیر است که بیمار معلول باشد یا به بیماری های عمده دچار باشد. گواهینامه، که میزان ناتوانی بیمار را تعیین می کند، INPS است.

برای گرفتن یک ویلچر برای معلولان با موافقت ASL، ابتدا باید با پزشک یا متخصص خود که از آنها مراقبت می کنkد (مانند ارتوپد یا متخصص مغز و اعصاب) تماس بگیرید. دکتر مدل ویلچر مورد نیاز بیمار را با استفاده از کد گزارش شده در تعرفه ملی تعیین خواهد کرد. در حقیقت، تمام وسایل حمل و نقل با ASL تنها با کد شناسایی شده اند که کدهای ISO نامیده می شوند .

پس از دریافت دستورالعمل، می توانیم با موافقت ASL به فروشگاه ارتوپدی برویم. در حقیقت، این به لطف این توافقنامه است که مغازه دار می تواند بدون هیچ هزینه و به صورت رایگان به شما کمک کند.

مغازه دار اطلاعاتی را در دستورالعمل شما قرار خواهد دارد را ترجمه می کند و تا در نهایت ویلچر را به بیمار ارائه دهد. متاسفانه، همه ASL ها یکسان نیستند و زمان فعالیت اداری آنها می تواند از شهری به شهر دیگر متفاوت باشد. اگر درخواستتان را به ASL که باید درخواستهای بسیاری رسیدگی کند بیان کرده اید(به عنوان مثال رم)، ممکن است از ۱۵ تا ۳۰ روز طول بکشد، تا بتوانید یک ویلچر اجاره کنید!

نکاتی که در هنگام اجاره ویلچر باید در نظر بگیریم

گاهی اوقات ممکن است برای یک یا چند روز لازم باشد که یک ویلچر اجاره کنید. بسیاری از مدل های مختلف، از جمله پاورچرها و اسکوتر ها، در دسترس هستند

اجاره یک ویلچر نیاز به برنامه ریزی به خصوص دارد و ممکن است این موضوع مخصوصا زمانی که شما در حال سفر در یک شهر دیگر هستید، یک چالش بزرگ برای شما باشد. داشتن اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های پیش رو و فرایند اجاره می تواند به شما کمک کند

انواع ویلچر مناسب برای اجاره

انواع مختلفی ویلچر وجود دارد که شما می توانید اجاره کنید. داشتن یا نداشتن موتور بزرگترین عاملی است که یک ویلچر را از دیگری متفاوت می سازد. تصمیم گیری در مورد استفاده از یک ویلچر موتوردار یا یک ویلچر بدون موتور، موضوعی است که شما باید با پزشک یا فیزیوتراپست خود در میان بگذارید..

اگر لازم است که یک ویلچر را برای مدتی در منزل داشته باشید، احتمالا تیم پزشکی از شما میخواهد که از قدرت عضلانی خود استفاده کند تا از تحلیل عضلانی که ناشی از کمبود استفاده از عضلات میباشد جلوگیری کنید.

این مورد به خصوص اگر شما حال بهبود از یک آسیب یا جراحی هستید و زمانی که وضعیت شما انتظار می رود بهبود یابد کارآمد است. برخی از ویلچرها دارای صندلی هایی با پشته ی قوی هستند که به مشکلاتی مثل اسکولیوز کمک می کنند. اگر ضعف در ماهیچه های پشتی خود دارید، ممکن است به چنین ویلچری نیاز داشته باشید.

اگر یک بیماری دارید که ممکن است به مرور باعث ضعف بیشتر در شما شود مانند مالتیپل اسکلروزیس (بیماری ام اس ) یا پلی نوروپاتی مزمن التهابی ، تیم پزشکی هر بار که شما را معاینه میدم با توجه به میزان ضعف بدنی تان نوع خاصی از ویلچر را به شما توصیه می کند.

از کجا میتوانیم ویلچر اجاره کنیم ؟

اگر شما به دلیل بیماری خود یا عزیزانتان میخواهید ویلچر اجاره کنید ، می توانید از ارائه دهنده خدمات درمانی خود برای در مورد فروشنده ها کمک بگیرید. اغلب ارائه دهندگان بیمه درمانی با یک فروشنده قرارداد دارند و ممکن است از شما بخواهند فقط ویلچر را از فروشندگان مورد نظر آنها کرایه کنید.

اگر بیمار و در حال ترخیص شدن از بیمارستان هستید، پزشک معالجتان می تواند شما را به فروشنده ای هدایت کند که توسط برنامه بیمه درمانی شما تایید شده باشد و حتی ممکن است در هنگام ترک بیمارستان شما ویلچر تان آماده ی تحویل به شما باشد. اگر بیمه ای ندارید و یا ویلچر توسط طرح شما پوشش داده نشده بود به اجاره یک ویلچر از یک فروشگاه تجهیزات پزشکی یا داروخانه محلی فکر کنید.

اجاره ی بلند مدت و کوتاه مدت بلند مدت ویلچر

ممکن است برای یک روز، یک هفته یا یک دوره طولانی مدت نیاز به ویلچر داشته باشید. قراردادها اغلب از فروشنده ای به فروشنده ی دیگر متفاوت است، اما به طور کلی بین اجاره ی بلند مدت و کوتاه مدت تفاوت هایی وجود دارد.

هزینه: اجاره ی دراز مدت ممکن است به ازای هر روز ارزان تر از اجاره ی کوتاه مدت باشد. حتی اگر بیمه شما هزینه اجاره ویلچر را پوشش دهد، ممکن است در بیمه تان محدودیت هایی وجود داشته باشد و یا ممکن است شما مجاز به پرداخت درصدی از کل هزینه ی ویلچر باشید

قراردادها: برای اجاره ی درازمدت ویلچر معمولا نیاز به امضای قرارداد می باشد اما برای اجاره روزانه ی ویلچر معمولا قراردادی نیاز نیست و شما به میزان قیمت ویلچر باید سفته به عنوان امانت بگذارید.

انتخاب: معمولا هنگام اجاره ویلچر دراز مدت نسبت به کوتاه مدت، گزینه های متنوعتری برای انتخاب وجو دارد. علاوه بر این، مکان هایی که برای اجاره های طولانی مدت ویلچر ارائه می دهد، احتمالا تجهیزات دیگری مانند رمپ ها یا وزنه های ورزشی در صورت نیاز به شما ارائه می دهند.

قبل از ویلچر مناسب برای اجاره

پیش از اجاره ی ویلچر ، زمانی را برای ارزیابی ویژگی ها در نظر بگیرید. چند موردی که باید قبل از اینکه ویلچر خود را اجاره کنید ، بررسی کنید:

آسیب: ویلچر را بازبینی کنید تا مشکلی نداشته و آسیبی ندیده باشد. بلافاصله هر گونه مشکل را به فروشنده اطلاع دهید.

راحتی و کارآمد بودن: در صورت امکان، ویلچر را برای امتحان کردن خارج از مغازه مدت کوتاهی بگیرید. در صورت باتری دار بودن، مطمئن شوید که آنها کاملا شارژ شده اند. شما نمی خواهید تمام راه را به مقصد خود طی کنید و سپس متوجه شوید که ویلچرتان شارژ ندارد و یا صندلی اذیت کننده ای دارد !

راحتی: شما ممکن است یک ویلچر را انتخاب کنید که قابل انعطاف باشد و یا برای راحتی حمل و نقل قطعاتش از هم جدا شود.

قابلیت تعویض: همچنین ممکن است از فروشنده بخواهید که اگر اجازه دهد ویلچر اجاره ای خود را با یک مدل متفاوت بدون هزینه اضافی تعویض کنید. بسیاری از فروشندگان این اجازه را به شما می دهند. اجاره کردن بهتر است یا خریدن ویلچر؟

مزایای اجاره ویلچر نسبت به خرید آن

اجاره ی ویلچر مزایایی نسبت به خرید آن دارد، اما ممکن است بخواهید برخی از مزایا و معایب اجاره و خرید ویلچر را بدانید.

هزینه: قبل از اجاره ی ویلچر، پاورچر و یا اسکوتر از قیمت اصلی ویلچر و هزینه ی اجاره ی آن مطلع شوید. در بسیاری از موارد، به جای اجاره ، خرید یک ویلچر مقرون به صرفه تر است. گاهی اوقات هزینه ی اجاره ی یک ویلچر برای یک هفته یا بیشتر هم قیمت با خرید آن ویلچر است.

آشنایی: برای استفاده ی درست از یک ویلچر جدید، ممکن است نیاز باشد کمی وقت بگذارید.

سازگاری: اگر وضعیت پزشکی ای دارید که ممکن است تغییر کند و در نهایت شما نیاز به استفاده از انواع مختلف ویلچر داشته باشید، برای شما اجاره بهتر از خرید می باشد، به خصوص اجاره برای استفاده گاه به گاه، بهتر است.

یافتن ویلچر مناسب برای اجاره در سفر

هنگام سفر، می توانید از منابعی مانند فرودگاه ها، آژانس های مسافرتی و هتل ها استفاده کنید تا به شما کمک کند ویلچری برای اجاره پیدا کنید. با این حال، اگر شما در حال پرواز به مقصد خود نیستید و به همراه دوستان یا خانواده خود هستید، ممکن است مجبور باشید زمان بیشتری را برای جستجو در منابع محلی صرف کنید.

مسافرت هوایی: اغلب هنگام مسافرت هوایی، می توانید با تنظیم پیش خرید، ویلچر را اجاره یا رزرو کنید. شما می توانید با بخش خدمات مهمان فرودگاه تماس بگیرید، یا ممکن است شما بتوانید یک ویلچر را از طریق خطوط هوایی خود رزرو کنید. معمولا می توانید بخواهید با اسکورت به شما کمک شود. ممکن است این امر هزینه ای داشته باشد، اما اغلب این خدمات برای افرادی که دارای معلولیت هستند، با حداقل هزینه یا به صورت رایگان است.

هتل: در صورت اقامت در هتل، خوابگاه، آبگرم یا خانه های اجاره ای برای تعطیلات ، اگر از پیش بخواهید ،ممکن است به آسانی ویلچرهایی برای اجاره به شما ارائه شوند.

ویلچر در سفر

آژانس مسافرتی: یک لیدر تور می تواند ترتیب دهد که ویلچر شما در مقصدتان آماده شود. لیدر مسافرتی شما ممکن است بتواند انواع مختلفی از ویلچر ها را برای ارائه به شما نسبت به آنچه در هتل یا فرودگاه می توانید پیدا کنید ، به شما ارائه دهد.

اماکن توریستی: بسیاری از اماکن توریستی مانند موزه ها و پارک های تفریحی، ویلچر هایی در اختیار مهمانان قرار می دهند تا در طول بازدید استفاده کنند. برای درخواست اجاره می توانید با بخش خدمات مشتریان تماس بگیرید

خودتان برنامه تان را تنظیم کنید: اگر خودتان ترتیب سفرتان را داده اید، کسب و کارهای مجاور را که برای اجاره ویلچر و کمک ابزار های حرکتی هستند را، بررسی کنید.

شما ممکن است قادر به پیدا کردن یک ویلچر در یک محله که دارای یک داروخانه، یک شرکت اجاره ویلچر، شرکتی است که اسکوتر اجاره می کند، یک فروشگاه اجاره دوچرخه یا لوازم گلف، و یا یک مرکز خدمات معلولان است ، باشید. اطمینان حاصل کنید که اگر شما در حال اجاره یک ویلچر برای خارج شدن از شهر هستید، وسیله دستیار ویلچر دارید.

سخن آخر در مورد انتخاب ویلچر مناسب برای اجاره

همانگونه که در بالا بدان اشاره شد برنامه ریزی و همچنین نکات مهمی که در هنگام اجاره ویلچر در نظر گرفته می شود تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی فردی دارد که از آن استفاده می کند. پس اگر قصد اجاره ویلچر را دارید حتما مقاله بالا را بدقت مطالعه نموده تا در انتخاب ویلچر مناسب برای اجاره دچار مشکل نشوید.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل