اهمیت اجاره ی تخت بیمارستانی

اهمیت اجاره ی تخت بیمارستانی

ممکن است نام تخت بیمارستانی شما را به یاد بستری در بیمارستان بیندازد اما امروزه با فراهم شدن شرایط بسیار مطلوب در زمینه اجاره تجهیزات پزشکی و درمانی می توانید به راحتی برای مدت کوتاهی تخت بیمارستانی را اجاره نموده و در خانه خود برای هر زمان که خودتان بخواهید استفاده کنید. در زیر به نکات مهم در اجاره تخت بیمارستانی و اجاره ی تخت بیمارستانی می پردازیم.

توجه : این مقاله برگردانده شده از برترین مقالات خارجی می باشد، به همین جهت مبحث بیمه مربوط به خارج از کشور ایران می باشد.

نحوه اجاره تخت بیمارستانی

اجاره کردن یک تخت بیمارستانی روشی مقرون به صرفه برای افرادی است که فقط در طول یک مدت کوتاه به یک تخت درمانی نیاز دارند. تخت های بیمارستانی توسط شرکت های تامین تجهیزات پزشکی و درمانی اجاره داده می شود و در اغلب موارد هم تحت پوشش بیمه یا خدمات درمانی هستند. برای بهره‌مندی از این پوشش بیمه، ضرورت استفاده از تخت باید از نظر پزشکی تایید و همراه با نسخه پزشک باشد.

قبل از این کار، با پزشک خود درباره اجاره کردن یک تخت بیمارستانی مشورت کنید. عواملی که باید قبل از تماس با شرکت تامین تجهیزات پزشکی برای اجاره یک تخت بیمارستانی مدنظر قرار دهید عبارتند از اینکه چه مدت به تخت نیاز خواهید داشت، بهترین نوع تختی که موردنیاز شماست و هر وسیله دیگری که ممکن است به همراه تخت برایتان ضروری باشد. برای مثال تشک ها، مجزا از تخت های بیمارستانی اجاره داده یا فروخته می شوند.

ابتدا با شرکت بیمه خود تماس بگیرید و از پوشش خدمات مربوط به اجاره تخت بیمارستانی که از نظر پزشکی ضروری هست، مطمئن شوید. طبق دستورالعمل plan B ، شرکت بیمه اجاره تخت بیمارستانی را تحت پوشش قرار می دهد اما باید ضرورت استفاده از آن توسط یک پزشک به طور واضح و شفاف و در یک نسخه ذکر شود. یک فرم گواهی ضرورت پزشکی هم باید توسط خود پزشک توصیه کننده و همچنین سازمان بیمه پزشکی سالمندان امضا شود.

مواردی که در اجاره تخت بیمارستانی باید در نظر بگیرید

از شرکت بیمه خصوصی خود یا سازمان بیمه سالمندان بخواهید تا شرکت های بخصوص را به شما معرفی کنند. برای استفاده از بیمه پزشکی سالمندان، تخت های بیمارستانی باید توسط شرکتی که در سازمان بیمه ثبت شده و دارای شماره بیمه پزشکی هستند، اجاره شوند. شما از پزشک یا پرستار و مراقب کننده خود می توانید بخواهید تا شرکت هایی که تخت های بیمارستانی در منطقه شما اجاره می دهند را معرفی کنند.

سپس با این شرکت های خدماتی تماس بگیرید و درباره اجاره کردن یک تخت بیمارستانی، یک تشک و یا هر وسیله موردنیاز پزشکی دیگر که پزشک تان ضروری می داند، پرس و جو کنید. در زمان اجاره تخت بیمارستانی توجه داشته باشید که به دنبال چه نوع تختی هستید، یک تخت دستی یا یک تخت برقی.

سایر اطلاعاتی که باید به دست بیاورید مربوط به هزینه اجاره تخت است و اینکه آیا این تخت دارای «رنتال کپ» یا گزینه خرید هم هست تا در صورت نیاز به تخت در زمان طولانی تر از زمان موردنظر، بتوانید تخت را خریداری کنید و اینکه خدمات پس از فروش آن به چه شکلی است. در صورت امکان سعی کنید به دنبال یافتن شرکتی باشید که خدمات دوره ای مربوط به تعمیر یا نگهداری تخت بیمارستانی را به عنوان بخشی از توافق اجاره پشتیبانی می کند.

نکات مهم در اجاره تخت بیمارستانی

سعی کنید دقیقا مطابق با روندی که توسط سازمان بیمه پزشکی سالمندان یا شرکت بیمه گذار شما مشخص شده برای اجاره تخت بیمارستانی اقدام کنید تا پوشش بیمه شما رد نشود. سازمان بیمه پزشکی سالمندان بدون توجه به اعتبار یا عظمت شرکتی که شما از آن تخت اجاره کرده اید، در صورت عدم ثبت این شرکت در سازمان بیمه، پوشش بیمه شما را رد خواهد کرد.

بیشتر افراد ، به دست آوردن بازتوانی و بازیابی سلامتی خود در محیط آرام خانه خود بسیار بیشتر از محیط بیمارستان و یا انتقال به یک مرکز مراقبت و نگهداری رضایت بخش و خوشایند است. بخصوص برای افرادی که درگیر بیماری های مضمن و طولانی مدت هستند، منزل شخصی بهترین مکان برای تامین آسایش و تضمین بهبودی شخص است. سپری کردن دوره درمان در منزل باعث می شود تا شخص برای بازیابی سلامتی خود بیشتر تلاش کند. محیط آرام خانه برای آنها حس امنیت به همراه می آورد و فرصتی عالی است تا سریعتر بهبود یابند.

در بسیاری از موارد، استفاده از یک تخت با ویژگی های تخت بیمارستانی برای تامین راحتی و امنیت بیشتر بیمار ضروری است. فایده دیگر استفاده از تخت بیمارستانی این است که از افتادن بیمار بر روی زمین جلوگیری می کند و این بخصوص برای بیماران سالمند بسیار مهم و حیاتی است. تخت های بیمارستانی برای اکثر مراقبت های خانگی از بیماران یا سالمندان، کاملا ضروری است.

چون تخت های بیمارستانی ممکن است هزینه بر و گران قیمت باشند در نتیجه خرید آنها برای هر کسی امکان پذیر نیست. از طرفی، بعد از بهبود بیمار هم بی فایده و بلااستفاده می شوند. بنابراین اگر کسی در خانواده شما نیاز به تخت های بیمارستانی برای درمان در منزل پیدا کرد، سعی کنید همیشه به گزینه اجاره فکر کنید تا اینکه بهای گزافی برای خرید آن بپردازید.

فواید اجاره ی تخت بیمارستانی

اجاره کردن تخت های بیمارستانی فواید بسیاری دارد از جمله داشتن یک تشک ثابت با امکان تعویض حالت قرارگیری شخص که به بیمار اجازه می دهد تا برای آرامش بیشتر بتواند وضعیت سر یا پای خود را بالاتر یا پایین تر ببرد. فایده اصلی دیگر اجاره کردن تخت، قیمت آن است. شما فقط برای مدت زمانی که به آن نیاز دارید هزینه پرداخت می کنید و زمانی که دیگر به آن نیازی ندارید می توانید آن را برگردانید.

در بیشتر موارد، اجاره تخت بیمارستانی مشمول بیمه می شود و نیاز به پرداخت هیچ پولی از جانب شما نیست. حتی لزومی ندارد که بابت حمل و نقل و پرداخت هزینه جابجایی از بیمارستان به منزل مبلغی بپردازید.

اگر از عهده هزینه های بیشتر هم بر می آیید، می توانید تخت های برقی اجاره کنید تا آسایش بیشتری برای بیمار خود فراهم کنید. تخت های برقی دارای امکانات بیشتری برای تامین آسایش و میزان تحرک بیمار شما هستند. اما اگر هزینه اجاره این نوع تخت ها از توان شما خارج است، همین تخت های ساده و معمولی بیمارستانی هم گزینه بسیار مناسبی هستند.

فارغ از شرایط شما و بیمارتان، یک فروشگاه عرضه کننده لوازم پزشکی معتبر همیشه می تواند در تامین تجهیزات مربوط به تخت بیمارستانی اجاره ای شما کمک کند. زیرا شما می توانید با هر میزان بودجه و استطاعت مالی، انواع مختلفی از مدل های تخت برای اجاره را در اینگونه فروشگاه ها پیدا کنید. پس می توانید مطمئن باشید که متناسب با میزان بودجه خود می توانید یک تخت بیمارستانی مناسب اجاره کنید.

ابزارهای رایج اجاره ی تخت بیمارستانی

وسایل و ابزارهای زیادی وجود دارند که می توان به همراه تخت بیمارستانی اجاره کرد. مثلا یک میز متصل به روی تخت برای صرف وعده های غذایی و یا اگر شخصی علاقمند به بازی کردن است یا نیاز به کار کردن با لپ‌تاپ دارد، بسیار مناسب است. بالابرهای بیمار هم برای کمک به جابجایی و انتقال بیمار از روی تخت به روی ویلچر و یا برعکس نیز در دسترس است.

نرده تخت هم معمولا هنگام خرید تخت درخواست می شود چون باعث جلوگیری از افتادن بیمار یا سرخوردن از روی تخت در هنگام خواب می شود. گیره بندی (تریپیز) هم می تواند به تخت اضافه شود تا بیمار بتواند با کمک آن، خود را بلند یا جابجا کند.

حتما توجه داشته باشید که تخت خود را فقط از یک فروشگاه تامین لوازم پزشکی و بیمارستانی معتبر خریداری کنید زیرا آنها خرج یا هزینه غیرضروری بر شما متحمل نمی کنند. جدای از خرج های غیرضروری، شرایط آنها هم برای شما بسیار راحت تر و قابل پذیرش تر خواهد بود.

سخن آخر اجاره تخت بیمارستانی

همانطور که در بالا مشاهده نمودید به مطالعه نکات حیاتی و بسیار مهم برای اجاره تخت بیمارستانی پرداختیم و اشاره نمودیم که در هنگام اجاره تخت بیمارستانی باید به چه نکات ارزشمند و مهمی دقت کنید. فراموش نکنید که در نظر گرفتن نکات بالا تاثیر بسزایی در هدف نهایی که همان اجاره مناسب ترین تخت بیمارستانی است خواهد داشت.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل