اجاره-دستگاه-و-تجهیزات-پزشکی

اجاره تجهیزات پزشکی

امروزه در زمینه تجهیزات پزشکی پیشرفت قابل توجهی وجود دارد، اما بسیاری از بیماران پس از تمام شدن پروسه های اجباری باید از بیمارستان ترخیص شوند و متاسفانه این در حالی است که هنوز دوران نقاهت بیمار به پایان نرسیده و هزاران خطر مانند وارد شدن میکروب ها و عفونت به بدن، بیمار را تهدید می کند.
با این حال باید گفت که مشکلات بیمار پس از ترخیص تازه شروع می شود، و مراقبت از یک فرد بیمار نیاز به یک سری تجهیزات و امکانات خاص دارد. اما موضوع مهمی که اینجا قابل بحث است، مسئله هزینه هاست.
همان طور که می دانید خرید وسایل پزشکی ممکن است هزینه های زیادی روی دستتان بگذارد، که ما به شما پیشنهاد می کنیم برای کاهش هزینه های درمان، تجهیزات پزشکی مورد نیاز خود را برای مدتی اجاره کرده و پس از بهبود حال بیمارتان وسایل را عودت دهید.

مزایای اجاره تجهیزات پزشکی

همان طور که گفتیم شما می توانید با اجاره تجهیزات پزشکی و یا دستگاه های بیمارستانی، درصد قابل توجهی در هزینه های تان صرفه جویی کنید و از این رو علاوه بر کاهش هزینه های درمانی، موجب آسایش و آرامش فرد بیمار و خانواده او می شوید، مخصوصا اگر فرد بیمار جز افراد سالمند باشد.
از طرفی باید این موضوع مهم را در نظر داشته باشید که مراقبت از یک فرد بیمار در محیطی آرام تر مانند خانه بسیار راحت تر از شرایط سخت بیمارستان است و همین باعث شده تا اجاره تجهیزات پزشکی در سراسر دنیا رایج شود و شرکت ها، کلینیک ها و سایت های مختلفی در این حوزه فعالیت داشته باشند.

اجاره-کپسول-اکسیژن

اجاره کپسول اکسیژن برای بیماران تنفسی

همان طور که می دانید بیمارانی که دچار مشکلات تنفسی هستند و برای تامین اکسیژن رسانی به بدن شان ضعیف عمل می کنند، نیاز مبرمی به کپسول اکسیژنی دارند.اما در این قسمت قصد داریم دو دسته بندی مهم از بیماران تنفسی را برای شما شرح دهیم:
۱. بیمارانی که نیاز مستقیم و هر روزه به کپسول اکسیژن دارند و این وابستگی به گونه ای است که نمی توانند بدون اکسیژن به زندگی خود ادامه دهند، که در این مورد پیشنهاد می کنیم حتما کپسول اکسیژن را خریداری کنید.

۲. بیمارانی که از کپسول اکسیژن به صورت منقطع استفاده می کنند و به احتمال زیاد نیاز آن چنانی به خرید یک کپسول اکسیژن ندارند و پس از مدتی که حال بیمار رو به بهبود رود، مسلما نیازی به استفاده از کپسول اکسیژن هم نخواهند داشت.
و اینجاست که گزینه اجاره کپسول اکسیژن انتخاب بسیار خوبی می باشد. از طرفی با توجه به جهش قیمت در بسیاری از کالاها از جمله کپسول اکسیژن، اجاره آن می تواند از لحاظ اقتصادی و صرفه جویی در هزینه ها بسیار به شما کمک کند.

اجاره تجهیزات پزشکی مخصوص برای پرستاری از بیماران در منزل

گاهی برای روند بهبود یک بیمار که از لحاظ جسمی شرایطی ویژه دارد، نیاز به تجهیزات پزشکی به خصوصی است که برای بعضی از افراد هم حتما باید تجهیزات بیمارستانی تهیه شود. در برخی از موارد پزشک فیزوتراپیست به بیمار توصیه می کند، تا برای بهتر شدن شرایط جسمی اش از یک سری تجهیزات خاص درمانی استفاده کند.
بیماران بسیاری وجود دارند که به دلایل مختلف دچار ضعف حرکتی می شوند، و در این شرایط نیاز به یک سری مراقبت های ویژه توسط پرستارانی که در این زمینه تخصص داشته و از همه مهمتر تجهیزات درمانی ویژه ای دارند.
هنگامی که یک شخص دچار نقص در انجام کار در تمامی امور از جمله حرکت کردن است، جدای از اینکه به دلیل ضعف جسمانی روحیه اش بسیار ضعیف می شود، ممکن است اطرافیان هم برای مراقبت از او سختی های زیادی را متحمل شوند. در اینجا فرد می تواند با استفاده از ویلچر درصد بسیار زیادی از فشار های روحی و جسمانی اش را کمتر کند و مدت زمان بهبود و درمانش کوتاه ترشود.
از طرفی تجهیزات کمک حرکتی با توجه به میزان ضعف فرد انتخاب می شوند که شامل عصا، واکر، و انواع ویلچرها است. که ویلچرها هم انواع مختلفی دارند مثلا ویلچرهای ساده و سبک و ویلچر های برقی و ارتوپدی بیشترین استفاده را دارند.
در تمامی مواردی که ذکر کردیم اجاره تجهیزات پزشکی می تواند یک گزینه مقرون به صرفه تر باشد، تا این که شما وسایلی را که به صورت موقت احتیاج دارید خریداری کنید.

اجاره ویلچر

اجاره ویلچر ( مکانیکی و برقی )

ویلچرها انواع مختلفی دارند که چند مدل از آن ها را برایتان شرح می دهیم.
ویلچرهای برقی: ویلچرهای برقی افزایش راحتی و و قابلیت انجام حرکات را برای بیمار را راحت ت
می کند، به طورخاص برای افراد مبتلا به ناتوانی های جسمی طراحی شده است.
ویلچرهای چرخ دار تاشو: این ویلچر ها دارای اجزای متحرک زیادی هستند و در قسمت نشیمنگاهشان از دو میله ضربدری استفاده شده تا به راحتی تا شود.
ویلچرهای دستی: حرکت این ویلچر ها توسط شخصی که بر رویش می نشیند انجام می گیرد و دارای دو دسته از پشت است که شخصی دیگر بتواند آن را هدایت کند.

اجاره-واکر

اجاره واکر

واکر وسیله ای است که به افراد سالمند و تمامی کسانی که دچار ضعف حرکتی هستند، کمک می کند تا فشار روی مفاصل کمتر شده و به بیمار قدرت حرکت بدنی را بدهد. ممکن است بیماری های مختلفی موجب شود تا یک فرد از واکر استفاده کند، این وسیله دارای انواع مختلفی است که هر کدام از مدل بسته به نوع بیماری فرد استفاده می شود.
مدل های واکر عبارت اند از:
۱. واکر استاندارد: این مدل دارای چهار پایه متصل به هم دیگر است که انتهای آن را لاستیک های غیر لغزنده ای برای جلوگیری از افتادن و یا سر خوردن پوشانده است.

۲. واکر سه چرخه: این مدل برای حفظ تعادل بسیار مناسب بوده و براس کسانی که وزن کمری دارند بهتر است.

۳. واکر چهار چرخه: این مدل برای کسانی که هنگام راه رفتن نیاز به خم شدن و تکیه دادن دارند، مناسب است
۴. واکر زانو: این واکر دقیقا شبیه به روروک و اسکوتر است و یک صفحه برای قرار دادن زانو در ان طراحی شده.

اجاره تجهیزات پزشکی برای کلینیک ها و مطب های زیبایی

یکی از رایج ترین خدماتی که این روزها طرفداران بی شماری پیدا کرده، ارائه خدمات توسط کلینیک های زیبایی است. پیشرفت به خصوصی در حوزه زیبایی وجود دارد و مراجعه کنندگان به کلینیک های خدمات زیبایی روز به روز در حال افزایش هستند.
تجهیزات پزشکی یک کلینیک زیبایی باید بسیار پیشرفته باشد که در این صورت تهیه کردن آنها بسیار پر هزینه و گران قیمت است از طرفی این تجهیزات روز به روز در حال تغییر و به روز شدن هستند و هر ساله تجهیزات جدید جای قدیمی ها را می گیرد، و لازم به ذکر است که بگوییم، هرچه تجهیزات بروزتر باشد خدمات ارائه دهند با کیفیت تر و بهتر می شود در اینجا اجاره تجهیزات پزشکی می تواند یک گزینه کاملا ایده آل برای کلینیک ها باشد.

اجاره تجهیزات پزشکی برای کلینیک های زیبایی یک راه مطمئن برای ارائه خدمات بهتر:

امروزه تولید تجهیزات پزشکی در حوزه زیبایی روبه افزایش است و همان طور که ذکر کردیم، قیمت زیادی هم دارند و تهیه آنها برای کلینیک زیبایی ممکن است شما را پشیمان کند. در این مواقع اجاره تجهیزات پزشکی به روز عملی بسیار هوشمندانه تر است، تا این که کالاهای قدیمی را خریداری کنید. از طرفی با وجود تجهیزات پزشکی جدید تر، اعتماد مراجعه کنندگان افزایش می یابد و ضمانتی برای ارائه خدمات شما با بهترین کیفیت است.

اجاره چادر اکسیژن

یکی از شیوه های معمول برای بهبود حال بیماران تنفسی استفاده از چادر اکسیژن است. چادر اکسیژن می تواند کل بدن و یا قسمتی از بدن فرد بیمار را در بر بگیرد، جنس این وسیله از پلاستیک است و کل تخت بیمار را به خوبی پوشش می دهد. این چادر رطوبت را کنترل می کند و برای نوزادان تازه متولد شده که دچار مشکلات تنفسی هستند، بسیار موثر است.

اجاره-دستگاه-اکسیژن-ساز-پزشکی

اجاره دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز به منظور فراهم کردن اکسیژن مورد نیاز بیماران با تغلیظ کردن هوای محیط  به اکسیژن خالص، طراحی شده است. بیمارانی که دچار نارسایی ریوی و تنفسی هستند، باید از این دستگاه برای بالا بردن اکسیژن خون خود استفاده کنند.

اجاره دستگاه آندوسکوپی

یکی از روش های تشخیص انواع بیماری ها مشاهده مستقیم قسمتی از اعضای داخلی بدن فرد بیمار است، که این تکنیک بدون تجهیزاتی مانند دستگاه مخصوصی که به آن (دستگاه آندوسکوپی) می گویند، امکان پذیر نمی باشد.
سیستم های این دستگاه برای تشخیص بیشتر از طریق بینی به داخل بدن فرد منتقل می شوند. ساده ترین مدل این دستگاه دارای یک جعبه اصلی است که یک لوله خرطومی شکل دارد و از طریق همان می توان اعضا را مشاهده کرد. این لوله ی خرطومی شکل دارای دو بخش است، فیبر نوری و دو کانال، وظیفه فیبر نوری نمایش تصویر و انتشار نور می باشد و از کانال ها برای نمونه برداری و شستشو استفاده می کنند.

اجاره دستگاه سونی کید

یکی از مهم ترین دستگاه ها در حوزه تجهیزات پزشکی، دستگاه سونی کید است که از این دستگاه برای تشخیص ضربان قلب و تشخیص صدای قلب جنین، استفاده می شود. این دستگاه مجهز به یک میکروفون قوی است که به همین وسیله صدای قلب جنین ثبت می شود و می توان در همان لحظه صدای قلب را شنید.
سونی کید یکی از دستگاه های ضروری برای مطب های زنان و زایمان و مامایی و بیمارستان هاست.

اجاره-دستگاه-نوار-قلب

اجاره دستگاه نوار قلب

دستگاه نوار قلب یکی از مهم ترین ابزار های تشخیص بیماری های پزشکی می باشد که از سال ۱۹۰۱ تا به حال به عنوان یکی از مهم ترین ابزار پزشکی به شمار رود. این دستگاه فعالیت های الکتریکی قلب را ثبت می کند و با استفاده از امواج الکتریکی وضعیت فیزیکی و بیماری های قلبی بیمار را تشخیص می دهد. استفاده از دستگاه نوار قلب یک روش بی خطر است که اطلاعات را بسیار دقیق در اختیار پزشک قرار می دهد.

اجاره-دستگاه-فتوتراپی-نوزاد

اجاره دستگاه فتوتراپی نوزادان

دستگاه فتوتراپی برای درمان نوزادان تازه متولد شده ای است که دارای زردی و یا یرقان هستند. این دستگاه دارای عوارض جانبی بسیار کمی است و با استفاده از لامپ های آبی، سفید و قرمز سبز فلورسنت و هالوژن و LED جهت درمان زردی نوزاد عمل می کنند.

 

اجاره تشک مواج برای بیماران

تشک مواج یا تشک بیمار یک وسیله برای بیمارانی که بخاطر ناتوانی حرکتی در خطر ابتلا به زخم بستر هستند، کاربرد دارد. جنس این تشک از پی وی سی است و اجزای آن از یک موتور کمپرس هوا و یک تشک موج دار که قابلیت باد کردن را دارد، تشکیل می شود. تشک مواج با کمک دو کانال جدا فشار وزن بیمار را در نقاط مختلف بدن جابه جا می کند و باعث می شود تا فشار بدن بر روی یک نقطه خاص نیفتد.

اجاره دستگاه ساکشن

دستگاه ساکشن برای خارج کردن مخاط و مایعاتی است از داخل بدن بیمار است. عملکرد این دستگاه شبیه جاروبرقی است و وظیفه ان مکش مواد و مایعات اضافی در هنگام جراحی است. دستگاه ساکشن را به نام آسپیراتور هم می شناسند، این دستگاه بسیار سبک کوچک و قابل حمل می باشد. این دستگاه استفاده های مختلف دیگری هم دارد از جمله ساکشن تراشه و پاک‌سازی مخاط از دهان و گلو.

اجاره دستگاه پزشکی هود

یکی از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز در آزمایشگاه ها برای حفظ سلامت کارکنان، هود آزمایشگاهی است که به آن مکش هم می گویند. هود کمک می کند تا تمامی گاز های سمی در فضا از بین بروند. این دستگاه انواع مختلفی دارد و هر نوع آن دارای کاربردی متفاوت می باشد و دارای اشعه ماورای بنفش، پریز برق، موتور الکتریکی، سیستم تهویه هوا است.

اجاره دستگاه رادیوگرافی

دستگاه رادیوگرافی در دو مدل ثابت و قابل حمل طراحی شده است. این دستگاه دارای یک لامپ مولد اشعه ی ایکس و پرتوهای به خصوصی است که به قسمت های مختلف بدن تابیده می شوند و با استفاده همین اشعه تصویر تشکیل می شود. ساده ترین مدل های دستگاه رادیوگرافی برای تشخیص شکستگی استخوان وجود دارند.

اجاره-تخت-بستری-بیمار

اجاره تخت بیمارستانی ( تخت بستری بیمار )

یکی از اساسی ترین تجهیزاتی که باید برای فرد بیمار تهیه شود، تخت مخصوص بیمار و یا تخت بیمارستانی می باشد. ویژگی مهمی که تخت بیمارستانی باید داشته باشد، فراهم سازی راحتی و آسایش بیمار است.
تخت های بیمارستانی انواع متخلفی دارند که شامل:

۱. تخت بستری بیمارستانی چند شکن : این تخت ها خود شامل چند بخش متفاوت هستند که شامل تخت بیمارستانی تک شکن، دو شکن و سه شکن می باشد که کاربرد هر کدام مختلف بوده و قسمت مختلف تخت را متحرک می سازد.

۲. تخت جراحی : همان طور که از نامش پیداست کاربرد ان برای اتاق عمل و قرار گرفتن بیمار در روی تخت و در زمان جراحی می باشد و از ویژگی های زیادی برخوردار هستند.

۳. تخت زایمان یا ژنیکولوژی : این تخت به منظور نگهداری بیمار در حالتی که فرد بتواند یک زایمان طبیعی داشته باشد، کمک می کند. در بعضی از موارد مادران حتی پس از زایمان هم باید بر روی این تخت بستری شوند.

۴. تخت برقی : این تخت به منظور مراقبت های ویژه از بیماران می باشد. این تخت به نحوی طراحی شده که نیاز بیماران و پرستاران را برای جابجایی راحت تر فراهم می سازد.

 اجاره دستگاه bipap  بای پپ

بعضی از افراد دچار اپنه انسدادی خواب یا OSA هستند و به سختی می توانند از یک خواب راحت لذت ببرند و عضلات پشت گلویشان موجب می شود تا راه های تنفسی آن ها در هنگام خواب مسدود شود و نتیجه آن خرناس هایی بی وقفه است که در تنفس اختلال ایجاد می کند. دستگاه فشار مثبت دو طرفه و یا bipap به این افراد کمک می کند، تا عملکرد نامنظم خواب شان را متوقف کند.

اجاره-دستگاه-سی-پپ

اجاره دستگاه cpap

دستگاه سی پپ ( CPAP ) هوای فشرده را در یک جریان منظم به سیستم تنفس بیمار منتقل می کند. فشار دستگاه قابل تنظیم بوده و توسط پزشک معالج کاهش و افزایش می یابد.
یکی از مشکلات این دستگاه عدم بازدم یکسان و مقاومت در برابر هوای ورودی است که اکثر بیماران از این موضوع شکایت دارند.

اجاره دستگاه مانومتر

مانومتر اکسیژن از بخش های مختلفی تشکیل شده و وظیفه تنظیم جریان اکسیژن و مرطوب ساختن آن را برای بیمار دارد.  به مجموعه فلومترهایی که با فشار شکن و گیج همراه باشند مانومتر می گویند، و اگر بدون هیچ فشاری باشد به آن فلومتر می گویند.

اجاره دستگاه ونتیلاتور

ونتیلاتور دستگاهی برای تنفس مصنوعی است، برای بیمارانی که دچار مشکلات تنفسی هستند و یا قادر به تنفس نیستند، طراحی شده است. این دستگاه به گونه ای ساخته شده تا مقدار هوایی که باید بیمار تنفس کند را با درصد اکسیژنی مشخص به داخل ریه ها فرستاده و دی اکسید کربن را از ریه ها خارج می کند.
از این دستگاه در بخش مراقبت های ویژه و بخش اورژانس و بیهوشی استفاده می کنند. اگر مدت زمانی که بیمار باید از این دستگاه استفاده کند طولانی شود در منزل نیز قابل استفاده است. فشار حجم و زمان تنفس این دستگاه قابلیت تنظیمات و حدود سازی را دارد.

اجاره دستگاه اسپیرومتر

استفاده از دستگاه اسپیرومتر برای اندازه گیری و ثبت ظرفیت تنفسی شش هاست. این دستگاه مخصوص بیماران ریوی مانند آسم، و بیماری های تحدیدی است که با ان ارزیابی شدت بیماری فرد را تشخیص می دهند.
 از این دستگاه برای عملکرد ریه کارگرانی که در معرض بیماری های ریوی هستند، استفاده می شود.